Guacamole recepty

Featured Article

Nejlepší mexické guacamole na světě

Toto je zcela nejlepší recept na autentické mexické guacamole, na jaký můžete narazit. Nevymysleli jsme ho my a nevymyslel ho ani žádný „hvězdný“ kuchař z televizních obrazovek. Pochází přímo z Mexika, kde ho používají všichni kuchaři, kteří za něco stojí. Jediné co musíte udělat, je používat kvalitní, čerstvé a správně zralé suroviny a držet se… Pokračovat na recept »

Klasické guacamole

Tento rychlý a jednoduchý recept na klasické guacamole se skládá z několika málo nanejvýš zdravých ingrediencí a je připraven během pár chvilek. Je ideální jako předkrm či svačina a skvěle se hodí k tradičním nachos. Připravte si guacamole podle tohoto receptu a hned zjistíte jak snadný a úžasný pokrm to je. Čas na přípravu: 10… Pokračovat na recept »

Recept na guacamole s kukuřicí

Kukuřice pochopitelně do originálního receptu na guacamole nepatří, ale je pilířem mexické kuchyně a sami Mexičané si ji do guacamole občas přidávají, a to především během její sezóny. Ideální je použít čerstvou vařenou kukuřici a chcete-li recept udělat naprosto dokonalým, pak kukuřici ugrilujte, což je ovšem celkově náročnější na přípravu. Nyní se pojďme podívat na… Pokračovat na recept »

Guacamole s černými fazolemi

Přestože fazole nejsou tradiční ingrediencí, která patří do guacamole, tak jsou s mexickou kuchyní nerozlučně spjaty a poměrně překvapivě se s klasickými surovinami pro tento pokrm skvěle doplňují. Guacamole s černými fazolemi je moderní verzí tohoto jídla a jistě vás její chuť nezklame. Čas na přípravu: 15 minut Hotovo za: 10 minut Suroviny 2 avokáda… Pokračovat na recept »

Dietní guacamole se sýrem cottage

Tento recept na dietní guacamole se sýrem cottage je jedním z našich vůbec nejoblíbenějších a velké oblibě se těší také u našich rodinných příslušníků a přátel. Toto guacamole je trochu jiné než to tradiční a to pochopitelně díky sýru cottage. Je ale velmi chutné a zdravé, obzvlášť když si ho dáte s čerstvou zeleninou. Čas… Pokračovat na recept »

Ořechové guacamole

Připravte si alespoň občas trochu jiné guacamole, než na které jste běžně zvyklí. Tentokrát by to mohlo být například ořechové guacamole s nasekanými kousky vlašských ořechů a mandlí. Ořechy mu dodají nejen křupavost, ale také trochu jinou chuť a v neposlední řadě také mnoho dalších zdravých tuků a bílkovin. Čas na přípravu: 15 minut Hotovo… Pokračovat na recept »

Guacamole s rybí omáčkou

Je dost možné, že zhruba takhle nějak by mohl vypadat recept na guacamole, kdyby se toto jídlo zrodilo v jihovýchodní Asii. Je to velmi zajímavé chuťové spojení. Na jednu stranu cítíte, že je to guacamole, ale na tu druhou moc dobře víte, že je něco jinak. Představujeme vám guacamole s rybí omáčkou. Čas na přípravu:… Pokračovat na recept »

Guacamole s tequilou

Milovníci margarity a guacamole se z tohoto jedinečného chuťového spojení zblázní. Přidání tequily do klasického guacamole vytvoří další vrstvu chuti a unikátně se spojí s čerstvou limetkovou šťávou a chilli papričkou jalapeño. Toto guacamole s tequilou je pochopitelně pouze pro dospělé a dětem ho zcela rozhodně nepodávejte. Čas na přípravu: 15 minut Hotovo za: 10… Pokračovat na recept »

Zázvorové guacamole

Pikantní a jedinečně štiplavé, takové je zázvorové guacamole ozvláštněné trochou asijské chuti zázvoru. Pokud byste ho chtěli připravit ještě zajímavější, můžete do něj přidat pečená rajčata, ale i bez nich je naprosto skvělé. Chuťově se pak výborně snoubí s pečenými lupínky ze sladkých brambor. Čas na přípravu: 20 minut Hotovo za: 10 minut Suroviny 3… Pokračovat na recept »

Krémové guacamole s jogurtem

Pokud si myslíte, že se jedná o nějaký nemístný vtip, kterým se snažíme zničit klasický recept na guacamole, pak vás ujišťujeme, že tomu tak není. Tento jednoduchý recept se ve skutečnosti navždy stane součástí vaše jídelníčku. Dovolte nám, abychom vám představili dvojnásobně zdravé krémové guacamole s jogurtem, kterému vaše chuťové pohárky nebudou moci odolat. Čas… Pokračovat na recept »